tehuda

עמוד הבית

01 יוני 2016

פרח השבוע: חוטמית זיפנית

מאת: מערך תהוד"ה קטגוריות: עמוד הבית

שמה העברי נגזר מהשם הערבי שפירושו "חוטם" והוא בא לציין את בולטות אברי הרבייה שבמרכז הפרח. נתן יהונתן הקדיש לה שיר בשם "ורד הקציר" (שזה אחד משמותיה הערביים ובא לציין הן את בית הגידול והן את עונת הפריחה): "שדי שומם, רק בשולי השלף / אריתי לי את ורד הקציר - / והיה זה כל שכרי". ובשיר אחר: "אפילו המגנוליה היפה / המסוממה אינה עושה לי / מה שמחולל בי ורד הקציר / בודד בפאתי קמה". לא צריך להיות משורר כדי להבחין בקומתה הזקופה (עד 3 מ' ) ובפרחיה הענקיים (עד 12 ס"מ). כל מי שנוסע, בעונה, בכביש 6 אינו יכול להתעלם ממנה שם נזרעה לשיפור הנוף. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

26 מאי 2016

פסים, כוכבים ומגן דוד - בכנסת

"אני מברך את הפעולות והניסיון להביא לכך שגם אנחנו, הישראלים, נכיר היטב את יהדות ארצות הברית. זו האפשרות והחובה שלנו להמשיך ולפתח את הקשר הזה", כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע מיוחד שקיימה הכנסת לרגל פתיחת התערוכה של תוכנית רודרמן ללימודי יהדות ארצות הברית של אוניברסיטת חיפה שציינה את תרומת יהדות ארצות הברית למפעל הציוני.

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

26 מאי 2016

פרח השבוע: מציץ סורי

מאת: מערך תהוד"ה קטגוריות: עמוד הבית

צמח סלעים, מצוקים וקירות (כולל הכותל המערבי) זה מתבלט בנופו המשתלשל כלפי מטה  ובפרחים "פעמוניים" הנוטים מטה. לכאורה, זו התאמה לתנאי חורף אז יש חשש לנזק לאברי הפרח מטיפות הגשם (כמו ברקפת). למרבית ההפתעה הפריחה מפוזרת כמעט כל השנה, אם כי שיאה הוא אביב ובתחילת הקיץ - עונה שאינה מצטיינת בגשמיה. צבע הפרחים משתנה מלבן-צהבהב ועד כחול עמוק כאשר קצוות עלי הכותרת צהובים ומהווים תמרור המוביל לפתח הכותרת. ייתכן שלצבע הפרחים יש פחות חשיבות בפרסומת מאשר לריח (החלש ביותר עבורנו) אם כי החרקים יכולים לזהות את הצמח על פי ריחם הנעים של העלים ולקשרו לפרחים. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

25 מאי 2016

מבקר המדינה: "החלטתי לצאת בפיילוט של פתיחת ביקורת המדינה לציבור"

"החלטתי לצאת בפיילוט של פתיחת ביקורת המדינה לציבור", כך הודיע היום (יום ד') מבקר המדינה יוסף שפירא בכנס בנושא כלכלת זקנה שנערך באוניברסיטה. נושא הביקורת בו יתקיים הפיילוט – טיפול בקשישים סיעודיים. מבקר המדינה דיבר בכנס חיפה הראשון לכלכלת זקנה שערך החוג לגרנטולוגיה – מדעי הזקנה של האוניברסיטה. לדבריו, בימים אלה כבר נשלחה טיוטת דוח לגופים המבוקרים בנושא הפנסיות, כולל ההשלכות של הזדקנות האוכלוסייה בישראל, הארכות תוחלת החיים ועוד. במסגרת זו יתבצע הפיילוט של שיתוף הציבור בנושא של הטיפול בקשישים סיעודיים. "בדוח זה נבקש גם לשמוע את החוויה של האנשים עצמם והמשפחות שמשתמשות בשירותים הסיעודיים. שיתוף הציבור יתקיים בשני מישורים. נוציא קול קורא לציבור וגם נגיע לביקורים וסיורים במוסדות סיעודיים, על מנת להתרשם מהמצב ללא ריחוק או מגבלות", אמר. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

23 מאי 2016

בשת"פ ייחודי בין רשות נחל הקישון והאוניברסיטה ישמשו מחקרים של סטודנטים מהחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה כלים לקבלת החלטות למדיניות שיקום הנחל

בשורה חשובה לברכיות, הצבים הרכים וכל שאר מיני בחי והצומח של נחל הקישון: שיתוף פעולה ייחודי בין רשות נחל הקישון והחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה באוניברסיטה יאפשר לסטודנטים לתואר ראשון ושני לחקור את הנחל, לסייע בפעולות הניטור ולבחון בכלים אקדמיים את יעילות פעילות השיקום השונות, במטרה למצוא את השיטות המתאימות ביותר שישמרו על הנחל נקי ומזמין – לבעלי החיים הרבים וגם לציבור הרחב. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

לפוסטים הבאים »