tehuda

עמוד הבית

26 נוב' 2015

פורום בכירי המשק אירח את השר גלנט

פורום בכירי המשק של אגודת הידידים של האוניברסיטה אירח את שר הבינוי יואב גלנט, שדיבר על "הערכת מצב ביטחונית במציאות אסטרטגית משתנה". "צריך לאפשר לפלסטינים לחיות את חייהם מתוך הבנה שהם ואנחנו נחיה כאן בדורות הבאים. יש לשאוף למצב כלכלי משופר ככל שניתן אצל הפלסטינים. ואולם, כאשר מדובר ברוצחים, ובשולחיהם- התנועה האיסלאמית וחמאס, נדרשות פעולות חדות", אמר גלנט.

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

25 נוב' 2015

פרח השבוע: שיזף מצוי

מאת: מערך תהוד"ה קטגוריות: עמוד הבית

עיקר פרסומו של השיזף הוא בפירותיו הצהובים-כתומים, הם ה"דומים" ("כפרי הדומים שניערתי משיזף", כפי שכתב יוסף נצר). לעיתים מוצאים את עצי השיזף בארץ כמסמני גבול בין תחומי הקרקעות של כפרים שונים, זאת מתוך האמונה שהגדר סביב גן העדן הייתה מעץ זה. לעיתים מכנים הערבים את השיזף המצוי בשם "נאבק אל מסיח", כלומר "השיזף של המשיח", שם המתקשר לכינוי הלועזי -Ziziphus spina-christi - שמשמעו "שיזף קוצי המשיח" המרמז על האגדה הנוצרית, לפיה עטרת הקוצים שנענדה לראשו של ישו נעשתה מעץ זה. אצל המוסלמים זוכה העץ לכבוד מיוחד עקב אזכורו בקוראן - "הן כבר ראהו יורד פעם אחרת: ליד עץ הלוט אשר בקצה האחרון; אצל גינת המעון; בעטות את עץ הלוט אשר עטה; לא נטה המבט ולא שטה" , פרשת הכוכב, י"ג- י"ז). המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

23 נוב' 2015

קופי-אדם ממין בונובו תועדו לראשונה משתמשים בכלים קדם-חקלאיים קדמוניים, שוברים עצמות ותוקפים בחניתות

בפעם הראשונה במחקר מדעי נצפו קופי אדם ממין בונובו (גזע המקביל לשימפנזים) משתמשים בצורה מתוחכמת בכלים קדם חקלאים קדמוניים, באופן הדומה לדרך שחשבו עד כה שרק מיני האדם הקדמון השתמשו בה. בין היתר, נצפתה בפעם הראשונה בונובו המשתמשת בחניתות שיצרה בהקשר חברתי לצורכי תקיפה והגנה. "אני מאמין שהמחקר הנוכחי ישבור את המחסום התרבותי שלנו, בני האדם, לגבי היכולות והפוטנציאל הגלומים בקופי האדם בכלל ובשימפנזים והבונובואים בפרט", אומר איתי רופמן מהמכון לאבולוציה באוניברסיטה, שערך את המחקר (כמלגאי אדאמס של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים). המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

17 נוב' 2015

פרח השבוע: רגלת הגינה

מאת: מערך תהוד"ה קטגוריות: עמוד הבית

הצצה חטופה במרשתת תגלה את הפופולאריות הרבה של עשב בשרני זה, כיקירם של חובבי המטבח הטבעוני, המתבטאת בשפע מתכונים החל בסלט וכלה בחמיצה. הרגלה הייתה מוכרת כבר ליוונים ולרומאים, מאז התפשטה ברחבי העולם הן כירק מטבח משובח והן כעשב רע. למרות טעמה החמצמץ והמרענן, הרגלה עשויה להיות רעילה כתוצאה מאכילה מופרזת הן לאדם והן לבהמה. הפרחים הצהובים נפתחים לכמה שעות בבוקר ונובלים בצהריים. אם הצמח מצוי בצל או בטמפרטורה נמוכה, הם אינם נפתחים כלל ויוצרים זרעים בניצן הסגור - תכונה מצוינת לעשב רע פלשני ופחות אהודה על ידי החקלאים. כך, די בצמח בודד שהגיע לאזור מסוים כדי ליצור אוכלוסיה שלמה, בתנאים נוחים, תוך שבועות ספורים. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

16 נוב' 2015

" קביעת עונש מינימום למיידי אבנים לא יחולו על קטינים"

"קביעת עונש מינימום למיידי אבנים לא יחול על קטינים, לגבי קטינים יש הוראות ספציפיות בחוק הנוער שמדברות על כך ששום הוראת שעה שקובעת עונש חובה לא תחול על קטינים" כך אמר עו"ד רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בכנס שקיימה היום (יום א')  הפקולטה למשפטים באוניברסיטה. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

לפוסטים הבאים »