tehuda

עמוד הבית

19 נוב' 2014

פרח השבוע: כתלה חריפה

מאת: מערך תהוד"ה קטגוריות: עמוד הבית

מצמח הנושא את השם "כתלה" אנחנו מצפים שיהיה "צמח קירות וחורבות", אך למען הדיוק מדובר במין הגדל בסלעים ונדיר ביותר במבנים מעשי ידי האדם. לכתלה ריח לימוני-מריר אופייני ותקיף הנובע מתכולה של חומרים רבים, במחקר שנערך לא מכבר בארץ נמצאו לא פחות מ-161 תרכובות שונות. עושר זה של חומרים מסביר את השימוש הנרחב בה הן למטרות רפואיות שונות (מכאבי ראש ועד חבישת  פצעים). הערבים מכינים ממנה "תה" הנחשב ביותר כנגד כאבי בטן, במיוחד אם המשרה נחשף קודם לשלושה לילות מול אור הכוכבים וספג את כוחם המרפא. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

17 נוב' 2014

Shalom Everybody! - Dana's first post

מאת: מערך תהוד"ה קטגוריות: Blogs, עמוד הבית

My name is Dana Rademacher and I am a current student in the International School who will be blogging for the University of Haifa for this fall semester! I am originally from a suburb of Minneapolis, Minnesota and I actually attend the University of Minnesota-Twin Cities. There, I am a junior majoring in both Political Science and Strategic Communication with a focus on Non-Profit Public Relations. In my free time, I love reading books, doing yoga to relax, and of course, blogging from my personal blog!
המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

17 נוב' 2014

האוניברסיטה אוסרת על המסעדות הפועלות בתחומה להשתמש בשומן טראנס

האוניברסיטה שהוסמכה ל"קמפוס ירוק" ולקמפוס מקדם בריאות, ממשיכה בפעילות למען בריאות ציבור הסטודנטים ואנשי הסגל שלה והודיעה לכל המסעדות הפועלות בתחומה כי השימוש בשומן טראנס אסור. "בהחלטה זו אנו רואים מחויבות בריאותית כלפי ציבור הסטודנטים ואנשיהסגל שלנו. נמשיך להשקיע מחשבה ומשאבים רבים בנושא קידום הבריאות והפעילות הירוקה שלנו בקמפוס", אמר סגן הנשיא ומנכ"ל  האוניברסיטה ברוך מרזן, יו"ר מועצת קמפוס ירוק.

שומן טרנס נוצר כאשר היצרנים מוסיפים  מימן לשמן צמחי. תהליך זה מאריך את חיי המדף של המוצרים ואת יציבות חומרי התיבול של מזונות. שומן טרנס נמצא ברוב סוגי המרגרינה, וכן בקרקרים, עוגיות, חטיפים, ומזונות אחרים מטוגנים. ישנם מחקרים רבים הקובעים כי שומן טראנס הוא המזיק ביותר לבריאות מכל שומן אחר משום שהוא נוטה להתחמצן בקלות ועלול לשקוע בדפנות העורקים ולגרום למחלות כגון: טרשת עורקים, התקפי לב ושבץ מוחי. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

12 נוב' 2014

פרח השבוע: כדן קטן

מאת: מערך תהוד"ה קטגוריות: עמוד הבית

כותב המשורר משה דפנא אודות הכדן: "עוד לפני היורה / צמח קט עולה / ונושא אשכול /עם פרח תכול". די בתיאור קצר זה כדי להכיר את אחד מהצנועים בפרחי הסתיו, למרות שלמען הדיוק הבוטני הוא אינו פורח לפני הגשם. הפרחים דמויי הכד, מכאן שמו, נטויים כלפי מטה כמו פרחים אחרים בעונה זו, וכך הם מוגנים מפני הגשם העלול להזיק לאבקת הפרח. לעתים הפרחים העליונים אינם נפתחים בכלל, הם משמשים, כנראה, רק להגדלת "הפרסומת" ואינם מייצרים זרעים. לפרחים ריח דבשי מתוק ומעט צוף, מיעוט המבקרים מתבטא בייצור זרעים נמוך. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

11 נוב' 2014

סטריאוטיפים משפיעים על הוצאת ילד מהבית

מוצא מזרחי, כמו גם מצב של עוני, גורמים לעובדים סוציאליים להמליץ יותר על הוצאת ילדים בסיכון מביתם, בהשוואה לילדים שאינם ממשפחות מזרחיות או ממשפחות עניות בתנאי סיכון זהים, כך עולה ממחקר חדש שנערך באוניברסיטת חיפה. "המצב הכלכלי ומוצא ההורה אינם כשלעצמם אמורים להשפיע על שיקול הדעת של העובד הסוציאלי, אך נמצא שהם כן, באופן משמעותי ומובהק", אמר  פרופ' גיא אנוש מבית הספר לעבודה סוציאלית שערך את המחקר. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

לפוסטים הבאים »