tehuda

חדשות האוניברסיטה

16 יולי 2015

הבית האקדמי של המכללה לביטחון לאומי

בטקס במעמד שר הביטחון והרמטכ"ל העניקה האוניברסיטה את תעודות התואר השני לקציני צה"ל הבכירים, בוגרי קורס מ"ב של המכללה לביטחון לאומי.

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

05 יולי 2015

פרופ' מרים בן פרץ כלת פרת א.מ.ת

ברכות לפרופ' (אמריטוס) מרים בן פרץ מהפקולטה לחינוך על זכייתה בפרס א.מ.ת לשנת 2015 בקטגוריית מדעי החברה בנושא חינוך וקידום החינוך. פרס א.מ.ת מוענק על הצטיינות והישגים אקדמאיים או מקצועיים בעלי השפעה מרחיקת לכת ותרומה מיוחדת לחברה. הפרס מוענק על ידי קרן א.מ.נ. - לקידום המדע התרבות והאמנות בישראל, בחסות ראש ממשלת ישראל. הפרס הוא אות והוקרה לאלה הרואים את המצוינות כדרך חיים ואת מיצוי היכולות האישיות כצווי ליצירת עולם טוב יותר לדורות הבאים.

פרופ' בן פרץ הצטרפה לאוניברסיטת חיפה בשנת 1969, שלוש שנים לפני ההכרזה על הפיכת המכון האונבירסיטאי לאוניברסיטת חיפה. היא כיהנה כראש בית ספר לחינוך באוניברסיטת חיפה ונשיאת מכללת תל חי. תחומי עניינה העיקריים  הם חקר תוכניות לימודים, הכשרת מורים, פיתוח מקצועי,קביעת מדיניות בחינוך וחינוך יהודי. פרסמה ספרים, פרקים בספרים ומאמרים רבים בכתבי עת.  פרופסור אורח באוניברסיטאות בכמה מדינות ובהן ארצות הברית, קנדה וגרמניה וכיום משמשת פרופסור אורח ב Institute of Education באוניברסיטת לונדון.  חברה באקדמיה הלאומית האמריקאית לחינוך (NAEd). כלת פרס ישראל לחקר החינוך 2006.

אין עדיין תגובות

04 יוני 2015

חבר הנאמנים - במספרים

4- ימים שבהם נערך חבר הנאמנים

1 - אירוע פתיחה חגיגי

10- המדינות מהן הגיעו משתתפי החבר

6- מספר תארי ד"ר לשם כבוד הוענקו השנה

155- דוקטורנטים קיבלו השנה את תעודת הדוקטורט

1- גשר להולכי רגל נחנך

4-  פרסים שהוענקו 3 לחוקרים 1 לסטודנט

1-אות יקיר הכרמל שהוענק לחיים יבין

20- שנה לחוג לתקשורת

אין עדיין תגובות

04 יוני 2015

כל הכבוד

תואר ד"ר לשם כבוד לפרופ' רוברט אלטמן, בהוקרה על על הישגיו בתחום חקר הספרות ההשוואתית בכלל וחקר ותרגום הספרות העברית בפרט; על תרומתו המכרעת להיותה של הספרות העברית מוכרת ומוערכת בעולם כולו, ועל המפעל יוצא הדופן של תרגום התנ"ך לאנגלית, המנגיש את הטקסטים המהווים את מורשתו התרבותית של עם ישראל, למאות מיליונים ברחבי העולם.

תואר ד"ר לשם כבוד לפרופ' קרול פאדן, בהוקרה על מצוינות שאינה יודעת גבולות; על תרומה חלוצית ומתמשכת לחקר שפת הסימנים, להבנת תרבותם של אנשים חרשים, ולחקר טבעה של השפה האנושית ודרכי התפתחותה; על שיתוף הפעולה הפורה עם חוקרי המעבדה לחקר שפת הסימנים וחוקרים בפקולטה לחינוך באוניברסיטה; על ההשראה שמעוררים הישגיה כאדם וכאשה חרשת – הישגים שמלמדים כי יציאה מן הכלל אינה נכות כשם שחריגות אינה לקות.

תואר ד"ר לשם כבוד לפליקס פוזן, בהוקרה על תרומתו הרבה לחיזוק התרבות היהודית באמצעות חינוך, השכלה ודעת; על תרומתו למאבק באנטישמיות; על הסיוע הנרחב למערכת ההשכלה הגבוהה בישראל ועל תרומתו לאוניברסיטת חיפה בפרט, בזכותה התאפשר קיומן של תכניות להוראת תרבות ישראל ושל פורום פוזן לחקר מחשבה פוליטית יהודית אירופית וישראלית.

תואר ד"ר לשם כבוד לאורנה פורת (ביתה ליטל קיבלה את התואר בשמה), בהוקרה על היותה אחת מאבני היסוד של התיאטרון הישראלי במשך למעלה משבעה עשורים; על תרומתה המשמעותית לעיצוב התרבות הישראלית בזכות כישרון נדיר וייחודי לצד יצירתיות בלתי פוסקת; על התרומה לחינוך ילדים ונוער ולטיפוח דמיון, מעוף, סובלנות ויצירה.

תואר ד"ר לשם כבוד לג'יי ושירה רודרמן, בהוקרה על מנהיגות מלאת חזון הפועלת לקבלת האחר והשונה כדומה ומקובל; על פעילות ענפה לטובת הציבור שבבסיסה כוונה כנה להביא לשינוי המציאות וליצור חברה טובה יותר; על ההשקעה חסרת הפשרות בחיזוק הקשר שבין קהילת היהודים בארצות הברית ובישראל; על התרומה הנדיבה להקמת תכנית רודרמן למצטיינים בלימודי יהדות ארצות הברית ומדינת ישראל באוניברסיטת חיפה.

תואר ד"ר לשם כבוד לנח קליגר, בהוקרה על פעילותו רבת השנים להנצחת שואת יהודי אירופה, ועל ההשקעה והמאמץ בהנחלת זכר השואה בקרב הדור הצעיר ובקרב מנהיגים בארץ ובעולם; על עשייתו למען העמקת הלימוד והמחקר של תקופת השואה; על הישגיו המקצועיים בתחום העיתונאות בכלל ועיתונאות הספורט בפרט.

אין עדיין תגובות

18 מאי 2015

נחנך מרכז המחקר של האוניברסיטה ואוניברסיטת ENCU, הראשון מסוגו לאקדמיה הישראלית והסינית בשנחאי

בטקס חגיגי נפתח מרכז המחקר המשותף "שנחאי-חיפה" של האוניברסיטה ואוניברסיטת EAST CHINA NORMAL (ECNU) משנחאי, מרכז המחקר המשותף הראשון מסוגו בשנחאי לאקדמיה הישראלית והסינית. שיתוף הפעולה הראשון מסוגו יאפשר לחוקרים הישראלים והסינים להגיש הצעות מחקר לקרנות המחקר הסיניות, שממומנות על ידי ממשל סין, על פי הערכות, בלמעלה מ-40 מיליארד דולר. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

לפוסטים הבאים »