tehuda

חדשות האוניברסיטה

20 פבר' 2014

העירית הגדולה

העירית הגדולה, בעלת עמודי הפריחה הגבוהים ומרובי הפרחים, מהווה "מרכז פעילות" לעשרות מינים של דבורי בר. בכך היא מהווה  "צמח מפתח" המספק צוף ואבקה התורמים לאחזקתן של  אוכלוסיות דבורים המעניקות שירותי האבקה למיני צמחים רבים. בין היתר "מבסבסדת"  העירית את האבקתם של פרחים רמאים, שאינן גומלים במזון, תמורת שרותי הדבורים. דבורים אלו ניזונות מהעירית אבל נמשכות אל הרמאים ומאביקות אותם.

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

20 פבר' 2014

הענקת תואר לקורס קציני משטרה תעש"ד

האוניברסיטה העניקה תואר ראשון לחניכי מחזור נוסף של קורס הקצינים של משטרת ישראל בטקס מרגש וחגיגי שהתקיים היום (יום ד') באוניברסיטה, במעמד המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו ורקטור האוניברסיטה פרופ' דוד פרג'י. "אתם הקצינים תשובו לתפקידכם חמושים ביכולות ובידע מקיף, בבינה ובדעת שבוודאי יסייעו לעצב את תפיסת עולמכם המקצועית", אמר רב ניצב דנינו.

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

13 פבר' 2014

לתשומת ליבם של הנשואים הטריים: בן זוג בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה לא מבטיח גן של שושנים

לקראת יום האהבה (valentine's day) שיצויין ביום שישי הקרוב, בשורה לנשואים הטריים: התחתנת עם בעל/ת אינטליגנציה רגשית גבוהה? זה לא מבטיח שתתמודדו עם משברים בצורה יעילה, או שזה  ישפיע על רמת שביעות רצונכם מחיי הנישואין, כך עולה ממחקר חדש שנערך באוניברסיטה ופורסם בכתב העת היוקרתי Journal of Family Psychology. "אדם בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה שתופס את יכולת ההתמודדות הזוגית שלו ושל בת הזוג שלו כטובה, לאו דווקא יהיה מודע שזו לא חושבת כמוהו. מצב זה בעייתי משום שהוא יוצר ציפיות ותפיסות שמפריעות לזוגיות", אמר פרופ' משה זיידנר, המנהל המדעי של המעבדה לחקר בין-תרבותי של אישיות ורגש .

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

11 פבר' 2014

אלפי גולשים איראנים צפו בכתבתו של אמנון לוי בנושא הפערים ביו יהודים מזרחים ליהודים אשכנזים מתוך סדרת הטלוויזיה "השד העדתי" של ערוץ 10

אחרי שסדרת הכתבות של אמנון לוי בערוץ 10 "השד העדתי" על הפערים בין מזרחיים לאשכנזים עוררה הדים ותגובות רבות בארץ, הופתעו לגלות חוקרי מרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי שמפעילים את  אתר TeHTel - "טהראן-חיפה-תל אביב" כי הסדרה מעוררת עניין רב גם באיראן. מתוך עשרות הכתבות בנושאים שונים  שתורגמו לפרסית ועלו לאתר בחודשים האחרונים דווקא הפערים בין אשכנזים למזרחיים כפי שהציג אותם אמנון לוי הפכו ללהיט בקרב הגולשים האיראנים.

האתרTeHTel הוקם במטרה לפתוח צוהר לאזרחי איראן למתרחש בחברה הישראלית וכדי ליצור דו שיח בין ישראלים ואיראנים באופן בלתי אמצעי. התכנים באתר כוללים כתבות, סיפורים ואפילו שירים ישראלים, כולם מתורגמים לפרסית והצלחתו הגדולה והעובדה שמאות אלפי איראנים צופים בתכנים שבו גרמה למשטר להכריז עליו כעל סוכן של המוסד הישראלי.

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

11 פבר' 2014

בארץ ישראל היו בעבר תקופות בצורת של מאות שנים

אם חשבתם שהשנה הנוכחית, שמסתמנת כשנת בצורת, מדאיגה, שימו לב לנתון הבא: בארץ ישראל היו בעבר תקופות בצורת של מאות שנים ברציפות, כך מסביר ד"ר מייקל לזר מבית הספר למדעי הים ע"ש ליאון צ'רני, שניהל את הקידוח המדעי בים המלח לפני מספר חודשים.

התמעטות הגשמים בחורף הנוכחי העלו לסדר היום את ההשלכות האפשריות של החשש מפני בצורת. אולם אם התרגלנו בשנים האחרונות שאחרי שנה, שנתיים או אפילו שלוש שחונות תגיע תמיד תקופה גשומה יותר, ממצאים של קידוח בינלאומי מדעי, שנערך בים המלח, תחת החסות של האקדמיה הלאומית למדעים ובהובלה של אוניברסיטת תל אביב, המכון הגיאולוגי והאוניברסיטה העברית, ובניהולו של ד"ר לזר, מראים שלא תמיד היה זה המצב באזור שלנו.

הממצאים הגיעו מקידוח מדעי בעומק של 460 מ' מתחת לקרקעית פני ים המלח, שאפשר לבחון את תנאי האקלים ששררו באזורנו ב- 250,000 שנים האחרונות. התמונה העולה מניתוח שכבות הקרקע היא שים המלח התייבש פעם או פעמיים, וזאת בשל בצורת שנמשכה מאות שנים בכל פעם.

המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

לפוסטים הבאים »