tehuda

הודעות לעיתונות

19 יולי 2016

גישה חדשנית מוכחת לשיפור תפקוד ילדים להם הפרעת קשב וריכוז כבר בגיל 4

בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטה פותחה גישה טיפולית חדשה לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, שהוכחה מחקרית ככזו שמשפרת תפקוד וניהול עצמי של ילדים בגיל ארבע. "הייחוד של השיטה שלנו היא ההתמקדות בהורי הילדים, בתור מי שמעבירים בפועל את ההתערבות, ובתפקודים הניהוליים. השיטה לא רק שיפרה את תסמיני הפרעת הקשב והריכוז, אלא גם את תחושת המסוגלות של ההורים לסייע לילדיהם, מה שישפיע בוודאי על הדימוי העצמי של הילדים עצמם", אמרה כרמית פריש, שהשיטה פותחה ונבחנה מחקרית במסגרת עבודת הדוקטורט שלה בהנחיית פרופ' שרה רוזנבלום ופרופ' עמנואל תירוש . המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

12 יולי 2016

מחקר גנטי בינלאומי מצא גן שהוא אחד מהמנבאים החזקים להתפרצות של מחלת סכרת סוג 2

מחקר גנטי בינלאומי שפורסם בכתב העת היוקרתי NATURE מצא בין מאות הגנים שחוזים התפרצות של סכרת מבוגרים, גן ששינוי בו מעלה בצורה משמעותית את הסיכוי לפתח סכרת מסוג 2, המחלה שהפכה להיות "המגפה" של העולם המערבי. "במקרים רבים, חיפשו חוקרים שינויים בגנים נדירים שיכולים להיות קשורים להתפרצות המחלה. במחקר הנוכחי מצאנו שדווקא שינויים בגנים הנפוצים הם אחראים כמעט ברובם על התפרצות המחלה. מעבר לכך, מצאנו ששינוי בגן ה- PAX4לא רק מעלה את הסיכוי לחלות בסכרת, אלא שהוא מעלה אותה לסיכון של כ-80%. היתרון בכך הוא שלחלק גדול מהחולים – וממי שיחלה בסכרת מסוג 2 בעתיד - יש את הגן הזה וכך הוא הופך למנבא להתפתחות המחלה שרלוונטי לציבור גדול ואזי יותאם אורך חיים למניעת המחלה או טיפול מותאם אישית בהופעת המחלה ע"י פיתוח תרופה המכסה על העדר המרכיב החסר כתוצאה מהגן הבעייתי", אמר פרופ' גיל עצמון, ראש המעבדה לחקר הגנטיקה והאפיגנטיקה של הזקנה ואריכות חיים בחוג לביולוגיה של האדם ומכון איינשטיין בניו-יורק, שהיה שותף למחקר שכלל למעלה מ-300 חוקרים מכל העולם. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

04 יולי 2016

שילוב של רפואה משלימה עם הטיפול הסטנדרטי המקובל בחרדה שלפני ניתוח, מקטינים את החרדה לפני ניתוח

הרפואה המשלימה - משלימה. שילוב של טיפולי רפואה משלימה עם הטיפול הסטנדרטי המקובל בחרדה שלפני ניתוח מוריד את מדד החרדה הקיים בחולים, כך עולה ממחקר חדש שנערך באוניברסיטה. "שילוב של טיפול ברפואה משלימה עם הטיפול הסטנדרטי המקובל נגד חרדה הוא בעל פוטנציאל של ממש להקטין את רמת החרדה לפני תהליך הניתוח ולשפר את תוצאי הניתוח, ויש לשקול להציע אותו לחולים המעוניינים בכך", אמרה פרופ' ליטל קינן בוקר, מעורכות המחקר. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

29 יוני 2016

האם השער למתחם האל פאן התגלה בסוסיתא?

האם השער למתחם האל פאן התגלה בסוסיתא? שער רומי מפואר שנחשף בחפירות של האוניברסיטה בסוסיתא עשוי לשפוך אור חדש על מסכת הברונזה של האל פאן, היחידה מסוגה בעולם, שנמצאה באותו המקום לפני כשנה. "כעת, עם חשיפת מכלול השער, בידינו לא רק מידע מוצק יותר באשר לתארוך המסכה, אלא גם רמז באשר לייעודה. האם לפנינו שער המוליך אל מתחמו המקודש של האל פאן או לאחד מאלי הטבע?", אמר ד"ר מיכאל איזנברג, ראש המשלחת. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

20 יוני 2016

מחקר חדש חושף: הספינה הטרופה ממגדל הזבובים בעכו - ככל הנראה מהמאה ה-19 ואינה קשורה למצור נפוליאון בונפרטה על העיר

הספינה הטרופה ממגדל הזבובים מגלה את סודותיה: במחקר חדש שמשלב ארכיאולוגיה ימית וחקר מתכות הצליחה תלמידת המחקר מעין כהן מאוניברסיטה לחדור עמוק לתוך ההרכב הכימי והמיקרו-מבנה של המסמרים העתיקים ששימשו לחיבור חלקי הספינה כדי לתארך את גילה ושיוכה של הספינה, שתעתעה בחוקרים במשך למעלה מחמישים שנים. "זו הייתה עבודה שלא הייתה מביישת גם את חוקרי המז"פ הוותיקים ביותר. ההרכב הכימי, וגם עדויות נוספות, מעידות על כך שמדובר במסמרים שיוצרו במחצית הראשונה של המאה ה-19, ככל הנראה באנגליה", אמרו בצוות המחקר. המשך קריאה »

אין עדיין תגובות

לפוסטים הבאים »